کد خبر:766
پ
۵۵۴۱۰_۲۰۳

آخرین خبر از وضعیت بانوی پژوهشگر موسیقی قشقایی

دامون شش بلوکی پسر پروین بهمنی پژوهشگر موسیقی، درباره وضعیت جسمانی مادرش گفت: خدا را شکر حال روحی شان خوب است و در مرحله ای هستند که دیگر خود بیماری نگرانی برایشان ایجاد نمی کند. شش بلوکی که خود نیز در کنار مادر به تحقیق در حوزه موسیقی می پردازد به ایسکانیوز گفت: حال مادرم […]

دامون شش بلوکی پسر پروین بهمنی پژوهشگر موسیقی، درباره وضعیت جسمانی مادرش گفت: خدا را شکر حال روحی شان خوب است و در مرحله ای هستند که دیگر خود بیماری نگرانی برایشان ایجاد نمی کند.
شش بلوکی که خود نیز در کنار مادر به تحقیق در حوزه موسیقی می پردازد به ایسکانیوز گفت: حال مادرم بهتر است خدا را شکر. حدود ۶۰ جلسه رادیوتراپی انجام داده اند و ۵ جلسه هم الکترون گذاشته اند که مرحله دیگری از مداوا بود. تنها مشکلی که مانده این است که در اثر رادیوتراپی دچار سوختگی شده اند و در حال حاضر پیگیر درمان سوختگی های ناشی از رادیوتراپی هستیم. ضمن اینکه آزمایش هایی انجام می دهند که هم باید جراحشان ببیند و هم آنکولوژیست قبلی که امیدواریم آنها نیز مشکل خاصی نباشد.
وی درباره وضعیت روحی مادرش نیز گفت: خدا را شکر حال روحی شان خوب است و در مرحله ای هستند که دیگر خود بیماری نگرانی برایشان ایجاد نمی کند و بیشتر نگران عقب افتادن از کارهایش است در این مدت هم کتاب «اصلی و کرم» که در دست انتشارات تصنیف بود، با همکاری آقای اورنگی آماده شده است و همینطور پیگیر کارهای دیگرشان نیز هستند. بعد از بهبود به دنبال این هستند که یکی دو کتاب دیگری که داشتند را به سرانجام برسانند اینها در مرحله ویراستاری هستند. این کتاب ها در زمینه موسیقی زنان قشقایی هستند و دو لوح فشرده نیز تهیه شده که توسط مرکز گسترش موسیقی ایرانی در فرانسه آنها را منتشر کرده است. دیگری نیز سی دی آوازهای زنان قشقایی است که شامل آوازهای کار، موسیقی های قالیبافی و موسیقی های مربوط به زنان است. سی دی دیگر نیز لالایی های زنان است که مادرم آنها را جمع آوری کرده است.
شش بلوکی ادامه داد: اما در بخش نوشتاری نیز مادرم زندگینامه هنرمندان موسیقی قشقایی را جمع آوری کرده است و تنها بخش ویراستاری اش مانده و هنوز تصمیم نگرفته ایم که کدام انتشارات آن را منتشر کند. مثلا خاندان نکیساهاها در قشقایی که چندین نسل به کار موسیقی مشغول بودند و تأثیرات بسیار زیادی را داشتند، همینطور اساتیدی مانند حبیب الله خان گرگین پور وکشکولی و همینطور استاد خورشیدی که به جز آنکه خودشان موزیسین بودند خاندانشان در هنر موسیقی بودند و از پدر به پسر منتقل می شده است یا موسیقی شیروان خان جهانگیری که اکنون به علیرضا جهانگیری رسیده است. اینها را مادرم به صورت تفکیکی نوشته است. در مدت گذشته هم بیماری و هم مشکلات بسیار که در بحث های اقتصادی داشتیم سبب شد نتوانیم کار را پیش ببریم.
پسر پروین بهمنی درباره کمک نهادهای دولتی به مادرش نیز گفت: متأسفانه هنوز کمکی نشده است البته آقای مرادخانی همیشه پیگیر بود و اوایل نیز نامه ای را به صندوق هنر فرستادند برای آقای عظیمی که همان زمان آقای عظیمی حدود یک میلیون تومان برای هزینه های مادرم کمک کرد. بعد به ما گفتند که صندوق هنر باید پیگیر این موضوع باشد. ایشان بیمه بودند و ما در هزینه های غیر بیمه احتیاج به کمک داشتیم که به هر حال از هیچ جا پاسخی دریافت نکردیم یعنی از بخش دولتی تنها همان یک میلیون تومان را دریافت کردیم.قرار بود پرونده پیشکسوتی ایشان مورد بررسی قرار گیرد که هنوز به نتیجه نرسیده است. من نمی دانم یک نفر برای فرهنگ کشور چه باید بکند تا جزو پیشکسوتان باشد؟ ایشان بانوی اول ترک زبانان جهان شده و افتخار بزرگی که نصیب کل ایران شده است، همچنین ۸ یا ۹ کتاب درباره حوزه ترک زبانان کل دنیا جزو هیأت مولفشان بوده است که در ترکیه چاپ شد و البته درباره فرهنگ ایران بود و فرهنگ ایران را انعکاس می داد.
مراسم نکواشت خانواده گرگین پور در شیراز برگزار شد
مشاهده خبر...
کلیدواژه : «ساخت مقبره جهانگيرخان قشقايي»315354Dağlar qarıyamqashqai musicQaşqayı Türkcesiniŋ örgedimiآنامینگ دیلهآنامینگ دیله باغله در جانوماآی دا کیم واراجرای اهنگ هجران در جشنواره موسیقی ترکان دنیا در اادبیات نو قشقایی احتیاج به حمایت معنوی دارداستاد برزو طیبی پوراعتراض قشقاییالفبای عرب یا الفبای لاتین کدام یک برای نوشتن ترکیالفبای معجزه گر منتشر شداموزش ترکی قشقاییانتشار ترجمهانتشار ترجمه ترکی قشقایی«رباعیات عمر خیام » در بازانجمن دانشجویان قشقاییانقلاب نیوزانلود موسقی قشقاییاهانت به قشقاییاهانت به قشقایی هااوزاق یولاولین تیم قشقاییايــرانـیـنـگ عـزتــي بــللي يــادگــارایران در شیراز بازسازی می شودایل قشقاییبازهم اصفهانی هابرپایی نمایشگاه صنایع دستی قشقایی در شهرستان آبادهپخش فيلم داستاني الفباي معجزه گرپژوهشگر و مدرس دانشگاه شیراز گفتتاریخ گمشده قوم قشقایی منتشر شدترکان قشقاییترکی قشقاییتصاویر قشقاییتوهین به قشقاییتوهین به قشقایی هاتوی قاشقایی ائلنداتیزر نیسان قشقاییتیمور گردانیجدول لیگ برتر بزرگسالان استان فارسdجمعیت جوانان قشقاییحرمتلی دیلداشلارخاطرات ملک منصورخان خان قشقاییخود آموز ترکی قشقاییخوداموز تورکی قاشقایدانشجویان قشقاییدانلود pdfدانلود pdf ایل قشقایی زنده در این سرزمیندانلود اهنگ قشقاییدانلود زندگینامه شاعر پر آوازه یوسفعلی بیک قشقاییدانلود عصر قشقاییدانلود موسقی قشقاییدانلودXeberlerدانمايشگاه لباسهای سنتی ايل قشقايی ايران و قوم ساپدر مسیر تند باددیدار انجمن دانشجویان قشقاییدیدار انجمن دانشجویان قشقایی با هنرمندان قشقاییدیوان کامل اشعار امیرتیموری گورکانی در دست چاپراه‌اندازی می‌شودرباعیات عمر خیامساز پرسوز فرودسایت یوسف علی بیگشاعر قشقاییضرب المثلهای ترکیعذرخواهی از قشقایی هاعروسی در ایل قشقاییعشایر قشقاییعکسعکس از نمایشگاه صنایع دستیعکس قشقاییفرهنگ نام های ترکیقاشقاییقره قانلوقره کشیقره کشیقشقاييقشقاییقشقایی تویهقشقایی نام یك شهید تئاتر استقشقایی نگین تاج تاریخ فاخر جنوب ایران استکتاب سفره ایل قشقایی منتشر شدکتاب سیری در بوستان قشقاییکلاه قشقایی بر سر کی روشگاهنامه اینترنتی انجمن دانشجویان قشقاییماذوندان بیر شعرمتولد 1344 ایل قشقاییمزار شاعر نامدار عشایرمعرفی وبلاگ قاشقاییمقبره حکیم آیت الله جهانگیر خان قشقاییمقبره یوسفعلی بیگ قشقاییموسقی قشقاییموسیقی قشقایینقاره قشقايينمایشگاه ایل قشقایی در فیروزآبادهمایش بزرگداشت یکصدمین سال در گذشت شاعر بلند آوازههیچگاه توهین و بی حرمتی به هیچ قوم و طایفه ای نکرديادنامه شهید حسین قشقائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید