کد خبر:410
پ
۸۹۵

برپایی بیمارستان صحرایی در منطقه عشایری آسپاس اقلید

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی ، در راستای خدمات بهداشتی درمانی به عشایر کوچ رو و ساکن استان فارس ،،فرماندهی سپاه عشایر فارس با همکاری بسیج جامعه پزشکی سپاه فجر در تاریخ ۷مرداد به مدت ۳روز اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی با امکانات معاینه و درمان و عملهای سرپایی در منطقه عشایری آسپاس […]

به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی ، در راستای خدمات بهداشتی درمانی به عشایر کوچ رو و ساکن استان فارس ،،فرماندهی سپاه عشایر فارس با همکاری بسیج جامعه پزشکی سپاه فجر در تاریخ ۷مرداد به مدت ۳روز اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی با امکانات معاینه و درمان و عملهای سرپایی در منطقه عشایری آسپاس اقلید مینماید.

حمید وزیری مسول کمیته فرهنگی و روابط عمومی در این باره اظهار داشت پزشکان و کارشناسان بهداشت یک هفته قبل از افتتاح بیمارستان به همراه فرماندهان حوزه های مقاومت به چادر های عشایری مراجعه و افراد را غربالگری مینمایند .

این بیمارستان که کاملا صحرایی بوده و در بین چادر های عشایری برپا شده است در جهت محرومیت زدایی و جهت استفاده عشایر ایل قشقایی آن منطقه بر پا شده است .

چندی پیش سردار غیب پرور به اتفاق سرهنگ محمدی زاده فرمانده سپاه عشایر از عشایر این منطقه دیدار نمودند و از نزدیک با مسایل و مشکلات آنها آشنا شدند .ایجاد این بیمارستان از مصوبات جلسه سردار غیب پرور با معتمدین عشایر آن منطقه بوده است.

این بیمارستان با حضور ۲۵ تا ۳۰ پزشک در تخصص‌های مختلف برپا می‌شود. بیمارستان صحرایی اقلید در قسمت‌های مختلف آزمایشگاه، رادیولوژی، اتاق عمل سیار، مطب‌های تخصصی و… در خدمت عشایر و روستاییان این شهرستان خواهد بود که در صورت لزوم مدت برپایی این بیمارستان افزایش می‌یابد.

 

عضویت خانم‌کاظمی در ستاد برگزاری نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید