• برابر با : Tuesday - 28 May - 2024
کل اخبار 1627
1

معرفی رتبه نخست آزمون دکتری سازه های هیدرولیکی از زبان خودش

  • کد خبر : 3979
  • 29 فروردین 1395 - 8:18
معرفی رتبه نخست آزمون دکتری سازه های هیدرولیکی از زبان خودش

به گزارش پایگاه،خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،فرهاد بهمن‌پوری از جوانان نخبه ی قشقایی می باشد که در طی یادداشتی از زبان خودشان سعی در معرفی این جوان موفق قشقایی را داشته ایم.وی در آزمون دکتری ۹۳  موفق شد رتبه ۱ رشته عمران، گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی را کسب نماید و پس از سپری نمودن […]

به گزارش پایگاه،خبری تحلیلی جمعیت جوانان قشقایی،فرهاد بهمن‌پوری از جوانان نخبه ی قشقایی می باشد که در طی یادداشتی از زبان خودشان سعی در معرفی این جوان موفق قشقایی را داشته ایم.وی در آزمون دکتری ۹۳  موفق شد رتبه ۱ رشته عمران، گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی را کسب نماید و پس از سپری نمودن مرحله مصاحبه علمی در دانشگاه تهران پذیرفته شد.

 

با سلام خدمت شما و تمام دوستان عزیز خصوصا قشقایی های گرامی

بنده فرهاد بهمن پوری هستم دانشجوی مقطع دکتری عمران ایتالیا

ابتدا بیوگرافی مختصری از خودم خدمتتون عرض کنم، متولد مرداد ماه سال ۱۳۶۳ هستم. پدر ترک قشقایی هستن و آن ظور که مرسوم هست بین ما قشقایی ها باید طایفه را هم ذکر کنم، از تیره عمله طایفه گله زن میچک هستیم. مادرم هم شیرازی هستن، اما خب طی چند سال زندگی در یک خانواده ترک زبان، ایشان الان از من بهتر ترکی صحبت می کنن و اشرافشون بیشتر هست، حداقل یک دلیلش اینه که من از دبیرستان به بعد حتی شیراز نبودم که بتونم تمام واژه های اصیل ترکی را بدونم. تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان را ناحیه ۳ شیراز خوندم. من در طول تمام دوران تحصیلیم قبل از دانشگاه، بلا استثنا جز سه نفر اول کلاس بودم. این امر در مورد برادر  بزرگترم هم صادق است که در ادامه مختصری از ایشان خواهم گفت. سال ۸۱ کنکور شرکت کردم اما اصلا کنکوری نخونده بودم، سال بعدش رتبه ام در منطقه ۱ شد حدودا ۱۴۰۰۰ و به سبب انتخاب رشته بد قبول شدم مهندسی اقتصاد کشاورزی دانشگاه دولتی زابل. اما تابستون سال بعدش تو یه شرکت صنایع غذایی مشغول کار شدم، اونجا مهندس ناظری بود فارغ التحصیل مهندسی صنایع غذایی دانشگاه شیراز بود، حرفهاش باعث شدم من ترم چهارم تغییر رشته بدم برم مهندسی آبیاری کشاورزی، با اینکه دانشگاه بیرجند را هم روزانه قبول شده بودم ترجیح دادم به سبب دوستام و محیطش بمونم همون زابل. با معدل ۱۶٫۲۱ (معدل دروس تخصصی حدودا ۱۷٫۸) فارغ التحصیل شدم. یادمه ترم ۵ که بودم برادر بزرگترم دانشگاه تهران ارشد فقه و حقوق میخوندن، من هر از گاهی پیش ایشون می رفتم با دوستاشون که مهندسی می خوندن صحب می کردم کلی انگیزه می گرفتم برا ادامه تحصیل. از ترم ۵ کارشناسی سوالات کنکور ارشد عمران را گرفتم و شروع کردم به حل تست هاش. رشته ما با مهندسی عمران اشتراک زیاد داره، حدودا ۶۰ تا ۷۰ درصد (توی ارشد دوتا گرایش هاون کاملا یکسان هست-منابع آب و سازه های هیدرولیکی). سال ۸۶ کنکور ارشد را آزمایشی دادم و رتبه ام جالب نشد. سال بعدش درس پروژه را نگه داشتم برا ترم ۹ کارشناسی دو دوباره ارشد شرکت کردم، رتبه ام شد حدودا ۱۷۰۰ در مجموعه ۱۲ گرایش مهندسی عمران و قبول شدم شبانه عمران سازه های هیدرولیکی دانشگاه شهید باهنر کرمان. حدودا دو هفته دانشجوی اونجا بودم اما هون دانشگاه تهران رفتنم پیش برادرم، باعث شد از کرمان انصراف بدم و برم خدمت. من اعتقاد داشتم توانایی هام بیشتر از این هست. و شاید کار سختی بود بر خلاف میل همه از دانشگاه کرمان انصراف دادم. چون همه میگفتن از زابل، از کشاورزی قبول شدی عمران اونم دانشگاه بهتر.

مشاهده خبر...
بزرگداشت زنده یاد " استاد بهمن‌بیگی " در گچساران + تصاویر

سال ۸۷ که انصراف دادم دفترچه را فرستادم برا خدمت و اعزامم افتاد اردیبهشت ۸۸٫ شاید اون چند ماه بدترین دوران زندگیم بود. واقعا نمی دونستم چیکار کنم تو اون بازه زمانی.

خوشبختانه خدمت را افتادم شیراز، نیروی دریایی سپاه. از اوایل مهر شروع کردم درس های ارشد را برا کنکور دوباره بخونم. اون سال ۸ تا منبع جدید به منابع آزمون ارشد عمران اضافه شده بود که خیلیاش را من اصلا نخونده بودم. با این حال کتابهای تستی را گرفتم و خوندم. به طور متوسط روزی ۳ ساعت مفید میخوندم. شاید داشتن نظم خیلی تاثیر داشت در نتیجه گرفتنم. کنکور رتبه ام شد ۲۷۸ و اولین انتخابم دانشگاه تهران قبول شدم. حالا من رفتم دانشگاه تهران اما برادرم به صورت استعداد درخشان (به سبب داشتن مقالات خوب و معدل بالا) قبول شدن دکتری دانشگاه فردوسی مشهد و با معدل بالا فارغ التحصیل شدن. ایشون الان هیئت علمی دانشگاه دولتی یاسوج هستن و رئیس دفتر حقوقی دانشگاه هم هستن.

دانشگاه تهران جای خوبی بود برای منی که عاشق درس خوندن بودم. خدا را شکر معدلم خوب شد ۱۸٫۰۲٫ تعداد مقالاتم هم خوب بود و البته چند کتاب آماده چاپ. اونقدر برخی دروس را خوب خوندم که برا ۶ ترم در دانشگاه تهران TA (دستیار آموزشی) برای دانشجویان ارشد و دکتری بودم. ارشد را ۶ ترمه تموم کردم (چون تغییر رشته ای بودم ۱۳ واحد پیشنیاز گذروندم به همین دلیل ۶ ترمه شدم). شاید کیفیت درس خوندن من توی ارشد باعث شد فقط با سه هفته خوندن برای آزمون دکتری با اختلاف ۸۰۰ نمره در نمره تراز رتبه ۱ بشم بین ۷۰۹ نفر و جالب تر اینکه چهار دانشگاه برای مصاحبه دکتری رفتم، سه تاشون را اول شدم و یکیشون را دوم. سه ترم دانشگاه تهران ارشد خودنم اما چون علاقه داشتم تجربه خارج از کشور داشته باشم از دانشگاه تهران انصراف دادم و اومدم ایتالیا. دانشگاه فدریکو دوم شهر ناپل. برای این دانشگاه در رشته عمران تنها یک نفر دانشجوی اینترنشنال با اسکالرشیپ می گرفتند که از بین داوطلبان شرکت کننده از سایر کشورها، من رتبه ۱ شدم. دانشکده عمران اینجا طبق رتبه بندی موسسه QS رتبه ۸۶ جهان هست و خدا را شکر راضی هستم. من سال گذشته مصاحبه ای در دانشگاه دلفت هلند داشتم ولی متاسفانه قبول نشدم. شاید تجربه یک هفته بودن در دانشگاه دلفت باعث شد اولویت اولم اروپا باشه. امیدوارم اینجا بتونم از شرایط موجود استفاده بهینه را ببرم تا بتونم با دست پر برگردم به کشورم، چون بعد از تحصیلات دوست دارم برگردم ایران و در شهر شیراز زندگی کنم.

مشاهده خبر...
حمزه رزمجویی،یار دیرین استاد بهمن بیگی دار فانی را وداع گفت

bahmanipoor

در پایان میخوام به همه دوستان یه نکته مهم را یادآوری کنم، هر گاه نظم وارد زندگیتون شد مطمئن باشین موفقیت در انتظارتون هست. نظم نظم نظم، برای هدف هاتون نظم داشته باشین برنامه ریزی کنین و تمرکز کنید، خصوصا در زمینه علمی. همه شما یه نابغه هستید، کافیست به خودتون باور داشته باشید. شما فراتر از اون چیزی که فکرش را کنید انرژی و استعداد دارید.

با یه بیت شعر از حافظ شیرازی شما را به خدای بزرگ می سپارم و برای تک تک تون آرزوی موفقیت دارم.

 

ره نبردیم به مقصود خود اندر شیراز

خرم آن روز که حافظ ره بغداد کند

 

چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

۱۳ آوریل ۲۰۱۶

ناپولی

فرهاد بهمن پوری

 

لینک مصاحبه فرهاد بهمنی پور با سایت تخصصی پی اچ دی تست:

http://goo.gl/2ZMy3o

و لینک تحقیقات وی در سایت ریسرچ گیت:

https://goo.gl/JsdEaA

 

Picture3Picture21

لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=3979

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.