کد خبر:974
پ
گاز ر  سانی به  ماهور (۲)

پروژه گاز رسانی به منطقه ماهور میلاتی کلنگ زنی شد

به گزارش پایگاه خبری جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از نورآنلاین ، پروژه گاز رسانی به منطقه ماهور میلاتی از توابع شهرستان ممسنی با حضور معاون عمرانی استاندار کلنگ زنی شد. خط انتقال ۵۸ کیلومتری این پروژه باعث شده تا این عملیات به عنوان بزرگترین پروژه گازرسانی استان فارس معرفی شود. این پروژه گاز […]

به گزارش پایگاه خبری جمعیت جوانان قشقایی و به نقل از نورآنلاین ، پروژه گاز رسانی به منطقه ماهور میلاتی از توابع شهرستان ممسنی با حضور معاون عمرانی استاندار کلنگ زنی شد. خط انتقال ۵۸ کیلومتری این پروژه باعث شده تا این عملیات به عنوان بزرگترین پروژه گازرسانی استان فارس معرفی شود.

این پروژه گاز رسانی به این منطقه محروم آنقدر برای مردم مهم است که در استقبال از مسئولین ساز و دهل خود را کوک کردند و آهنگ «هلی» زدند. هلی آوا و نوایی در فرهنگ مردم قشقایی است که در زمان شادی و جشن به صدا در می آورند و دستمال ها را به نشانه ی خوشحالی بر بالای سر خود می چرخانند.

گاز رسانی به منطقه ماهور میلاتی بابامنیر ممسنی

سنگینی پروژه این واهمه را در دل مردم ایجاد کرده که شاید اتمام آن کار آسانی نباشد اما مردم با استقبال گرم خود اعلام حمایت از این پروژه را نشان دادند و حجت را بر مسئولین به پایان رساندند.

هوشنگ محمدی مدیر کل گاز استان فارس در گزارش این طرح گفت: پیش بینی می شود این عملیات هزینه ۲۲۰ میلیارد ریالی را داشته باشد و بیش از ۱۶ روستا و یک شهر را از نعمت گاز برخوردار خواهد کرد.

وی افزود: این عملیات در سه فاز طراحی شده است که فاز اول آن مروبط به گاز رسانی از شهر خومه زار و خط انتقال سراسری ۵۶ اینچی کشور به پتروشیمی ممسنی است. فاز های بعدی نیز گاز رسانی تا روستای مرغ بزرگ و سپس تا شهر بابامنیر است.

محمدی با ابزار امیدواری گفت: این پروژه بزرگ تا دو سال آینده به پایان می رسد.

پروین بهمنی با «حاوا» به جشنواره می‌آید
مشاهده خبر...

مدیر کل گاز استان فارس همچنین اظهار داشت: کلنگ زنی به منطقه بردنگان با در برگیری ۱۲ روستا نیز امروز انجام شد. همچنین بهره برداری و افتتاح گاز مجموعه روستاهای آبخشان صورت گرفت.

این گزارش عملکرد محمدی با شعار تشکر تشکر مردم شهر بابامنیر همراه بود.

گاز رسانی به منطقه ماهور

خلیل رضائیان معاون عمرانی استانداری فارس در جمع مردم ماهور نیز،  همچون نماینده و دیگر مسئولین شهرستان به لزوم توجه وزارت نفت به این منطقه محروم اشاره کرد و گفت: ماهور میلاتی از جمله مناطق نفت خیر شهرستان ممسنی است لازم است وزارت نفت در این منطقه خدمات ویژه ای ارائه کند و این موضوع باید با جدیت پیگیری شود.

وی یکی از عوامل توسعه منطقه ماهور میلاتی را سر و سامان دادن به راه دست رسی شهر بابامنیر به جنوب کشور و گناوه عنوان کرد و گفت: وزارت نفت باید پای این کار بیاید.

کلیدواژه : «ساخت مقبره جهانگيرخان قشقايي»315354Dağlar qarıyamqashqai musicQaşqayı Türkcesiniŋ örgedimiآنامینگ دیلهآنامینگ دیله باغله در جانوماآی دا کیم واراجرای اهنگ هجران در جشنواره موسیقی ترکان دنیا در اادبیات نو قشقایی احتیاج به حمایت معنوی دارداستاد برزو طیبی پوراعتراض قشقاییالفبای عرب یا الفبای لاتین کدام یک برای نوشتن ترکیالفبای معجزه گر منتشر شداموزش ترکی قشقاییانتشار ترجمهانتشار ترجمه ترکی قشقایی«رباعیات عمر خیام » در بازانجمن دانشجویان قشقاییانقلاب نیوزانلود موسقی قشقاییاهانت به قشقاییاهانت به قشقایی هااوزاق یولاولین تیم قشقاییايــرانـیـنـگ عـزتــي بــللي يــادگــارایران در شیراز بازسازی می شودایل قشقاییبازهم اصفهانی هابرپایی نمایشگاه صنایع دستی قشقایی در شهرستان آبادهپخش فيلم داستاني الفباي معجزه گرپژوهشگر و مدرس دانشگاه شیراز گفتتاریخ گمشده قوم قشقایی منتشر شدترکان قشقاییترکی قشقاییتصاویر قشقاییتوهین به قشقاییتوهین به قشقایی هاتوی قاشقایی ائلنداتیزر نیسان قشقاییتیمور گردانیجدول لیگ برتر بزرگسالان استان فارسdجمعیت جوانان قشقاییحرمتلی دیلداشلارخاطرات ملک منصورخان خان قشقاییخود آموز ترکی قشقاییخوداموز تورکی قاشقایدانشجویان قشقاییدانلود pdfدانلود pdf ایل قشقایی زنده در این سرزمیندانلود اهنگ قشقاییدانلود زندگینامه شاعر پر آوازه یوسفعلی بیک قشقاییدانلود عصر قشقاییدانلود موسقی قشقاییدانلودXeberlerدانمايشگاه لباسهای سنتی ايل قشقايی ايران و قوم ساپدر مسیر تند باددیدار انجمن دانشجویان قشقاییدیدار انجمن دانشجویان قشقایی با هنرمندان قشقاییدیوان کامل اشعار امیرتیموری گورکانی در دست چاپراه‌اندازی می‌شودرباعیات عمر خیامساز پرسوز فرودسایت یوسف علی بیگشاعر قشقاییضرب المثلهای ترکیعذرخواهی از قشقایی هاعروسی در ایل قشقاییعشایر قشقاییعکسعکس از نمایشگاه صنایع دستیعکس قشقاییفرهنگ نام های ترکیقاشقاییقره قانلوقره کشیقره کشیقشقاييقشقاییقشقایی تویهقشقایی نام یك شهید تئاتر استقشقایی نگین تاج تاریخ فاخر جنوب ایران استکتاب سفره ایل قشقایی منتشر شدکتاب سیری در بوستان قشقاییکلاه قشقایی بر سر کی روشگاهنامه اینترنتی انجمن دانشجویان قشقاییماذوندان بیر شعرمتولد 1344 ایل قشقاییمزار شاعر نامدار عشایرمعرفی وبلاگ قاشقاییمقبره حکیم آیت الله جهانگیر خان قشقاییمقبره یوسفعلی بیگ قشقاییموسقی قشقاییموسیقی قشقایینقاره قشقايينمایشگاه ایل قشقایی در فیروزآبادهمایش بزرگداشت یکصدمین سال در گذشت شاعر بلند آوازههیچگاه توهین و بی حرمتی به هیچ قوم و طایفه ای نکرديادنامه شهید حسین قشقائی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید