• برابر با : Thursday - 21 September - 2023
کل اخبار 1572
1

بانو سلطنت نوروزی چگینی،برفراز ورزش ایران

  • کد خبر : 4692
  • 04 مرداد 1395 - 12:42
بانو سلطنت نوروزی چگینی،برفراز ورزش ایران

به گزارش سردار جنوب،استاد امرالله یوسفی یادداشتی را در خصوص موفقیت بانو سلطنت نوروزی چگینی منتشر نموده اند و موفقیت این بانوی قشقایی را برفراز ورزش ایران تبریک گفته اند.این یادداشت را در ادامه میتوانید مطالعه فرمایید. استادزیبانوشته اند درباره زنان و دختران. ایل که دختر بالا بلند را برنو می نامیدند و…………اینک که نوبت […]

به گزارش سردار جنوب،استاد امرالله یوسفی یادداشتی را در خصوص موفقیت بانو سلطنت نوروزی چگینی منتشر نموده اند و موفقیت این بانوی قشقایی را برفراز ورزش ایران تبریک گفته اند.این یادداشت را در ادامه میتوانید مطالعه فرمایید.
استادزیبانوشته اند درباره زنان و دختران. ایل

که دختر بالا بلند را برنو می نامیدند و…………اینک که نوبت وصف هنر بانویی از قوم کهن قشقایی درمیان است..اورا انچنان بستاییم که در شان و وقار اوست.
سالهاست این غزال تیزپای در عرصه فوتبال چه بازیکن و بخصوص داوری فعالیت دارد.. درجات داوری را به سرعت اخذنمود. چونکه عاشق دلباخته فوتبال بود. شاید اولین دختر ایل موفق در فوتبال باشد. حال که به عنوان برترین داور ایران انتخاب شده است.جادارد هم هیات فوتبال استان هم خانه فرهنگ و هنر قشقایی نکوداشتی در خور و شایسته ایشان باحضور اقشار مختلف ایل. بخصوص جوانان برگزارنمایند تا الگوی مناسبی برای جوانان ایل و شیراز معرفی کنند. باشد که ابن بانوی خلاق و پیروز
در داوری وزندگی موفق و پیروز گرددِِ
دختران و زنان رنگین پوش به شکل قوس و قزحی زیبا پیرامون برج حلقه زدند و با زیر و بم موسیقی بر فرشی از قلب های مشتاقان وهنرپرستان گام نهادند و گل های زمین و ستارگان اسمان را بی رونق کردند ….
(محمدبهمن بیگی)
این باراستادگرانقدر ..
دختران عفت پوش قشقایی. در میدان ورزشی. ایران وفارس را به مبارزه طلبیدند
وباپشتکار وتلاش وافر ازهمه دختران ایران زمین پیشی گرفتند و ثابت کردند که نه فقط در حجب و حیا. بلکه در هنر و ورزش هم بی بدیلند.
استاد دختران ایل همچنان مثل پری ها هستند. هنوزهم افسانه های کهن را جان تازه می بخشند. به مبالغه های غزل سرایان رنگ حقیقت میدهند. رویش و روشنایی صبح بهارند. هرجاهستند سپیده دم فروردین همون جاهستند.
استادبهمن بیگی ثمره الفبایت.. سلطنت نوروزیهاست.دکتر قهرمانیهاست و……که شما باعث شدید از یوغ اسارت خانواده بیرون ایند و درکنار برادران خود رنگین کمان علم و دانش را در سایه چادر زیبای مدرسه ات بوجود اورند..اینک یکی از همان دخترانت که به صد عجز وناله مادرش را از دست ال رهانیدی. به قله ی فتح و فیروزی ِ ورزش ایران رسیده است..نامش را بخاطر بسپار ای مرد همه فن حریف…
نام پرافتخارش . سلطنت نوروزی چگینی است.
درود و تهنیت برتوباد ای شهپر ورزش ایران. ای بانوی توانمند قشقایی.
نام برازنده ات در دلها و تاریخ قشقایی ثبت و جاودان خواهدماند..
امراله یوسفی تیر ۹۵ شیراز

مشاهده خبر...
قوی سپید خزر در خانه قشقایی
لینک کوتاه : https://www.sardarjonoub.ir/?p=4692

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.