کد خبر:1353
پ
۸۱۷۶۹۴۵۰-۷۰۱۸۰۱۶۷

مسوولان فارس، جمعیت جوانان عشایر را تنها نگذارند

مهران نامداری، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جوانان عشایر فارس در زمینه های یاد شده از استعدادهای فراوانی برخوردارند و بدون این که حمایتی از آنان صورت گیرد و فقط با اتکا به توانایی داتی خود تا کنون فعالیت های ارزشمند و تاثیرگذاری در این حوزه ها انجام داده اند. وی […]

مهران نامداری، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جوانان عشایر فارس در زمینه های یاد شده از استعدادهای فراوانی برخوردارند و بدون این که حمایتی از آنان صورت گیرد و فقط با اتکا به توانایی داتی خود تا کنون فعالیت های ارزشمند و تاثیرگذاری در این حوزه ها انجام داده اند.
وی ادامه داد: شایسته است مسوولان مربوطه از این جوانان با استعداد و انگیزه حمایت های مادی و معنوی لازم را
به عمل آورند و زمینه ای فراهم کنند تا استعدادهای بالقوه آنان به فعلیت برسد.
نامداری بیان داشت: برخی از جوانان عشایر، کارهای مهمی در حوزه های مختلف انجام داده اند اما متاسفانه هیچ گاه به چشم نیامده و مورد حمایت خاصی قرار نگرفته اند و رسانه ها هم در معرفی آنها و کارهای ارزشمندی که داشته اند اطلاع رسانی مناسبی انجام نداده اند.
دبیر جمعیت جوانان عشایر فارس بیان کرد: از جمله جوانان موفق عشایر می توان به خسرو رحیمی مخترع فرمولاسیون بهینه سازی مخازن سوخت اشاره کرد .
وی ادامه داد: این جوان مخترع ایل قشقایی در جشنواره بین المللی اختراعات ژنو سال ۲۰۱۵ در بین بیش از یک هزار شرکت کننده از سراسر جهان موفق به کسب مقام دوم شد.
نامداری گفت: این مخترع جوان و کوشا بدون هیچ گونه حمایت دولتی و فقط باهزینه شخصی خود صاحب این عنوان جهانی شده و حتی مخارج سفر به ژنو سوییس و شرکت در جشنواره یاد شده را خود پرداخت کرده است.
دبیر جمعیت جوانان عشایر فارس افزود: حامد حسنی نیز یکی دیگر از جوانان مخترع از ایل قشقایی است که در یک سال گذشته، مخترع شش نمونه دارو و لوازم پزشکی در کشور بوده است.
نامداری اظهارکرد: یاسین کبیریان عضو تیم ملی هندبال کشور،سجاداکبرپورکه باتیم رباتیک قشقایی مقام دوم در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ را کسب کرد و فتانه مرادی از نویسندگان موفق و از شاعران شاخص عشایر و نویسنده نخستین نثر به زبان ترکی قشقایی در بین بانوان، شمار دیگری از جوانان توانمند و لایق قشقایی هستند که با پشتکار و تلاش خود به این موفقیت ها دست یافتند.
دبیر جمعیت جوانان عشایر فارس گفت: دربین جوانان عشایر و قشقایی افراد توانمند و مستعد که کارهای بزرگ و ارزشمند انجام داده اند کم نیست و یکی از اهداف مهم این تشکل، شناسایی، معرفی و تجلیل از آنهاست.
نامداری افزود: تبادل نظر و همفکری بین جوانان، الگو سازی از آنان برای سایر نوجوانان و جوانان، دادن روحیه و انگیزه به آنها، ایجاد زمینه لازم برای شکوفایی توانایی های بالقوه و تلاش برای به فعلیت رساندن این توانمندی ها از عمده اهداف این تشکل است.

فرهیختگان قوم قشقایی تجلیل شدند
مشاهده خبر...

** مسوولان فارس، جمعیت جوانان عشایر را تنها نگذارند
نامداری، بیان داشت: به زودی نشست ها و جلساتی برای جوانان فعال و موفق عشایر قشقایی برگزار خواهد شد تا آنان بیشتر با یکدیگر آشنا شوند و از این طریق تجارب خود را در اختیار سایرین قرار دهند.
او گفت: هم اینک علاوه بر افراد جامعه حتی بسیاری از عشایر از فعالیت ها و موفقیت های این قشر مستعد بی خبرند و
به همین سبب در آینده نزدیک نشریه ای برای معرفی دستاوردهای جوانان موفق عشایر منتشر خواهد شد و بی شک انتشار این نشریه می تواند به معرفی جوانان شایسته ایل قشقایی و شناساندن توانمندی های آنها به جامعه کمک کند.
دبیر جمعیت جوانان عشایر فارس از مسوولان و مدیران استان فارس درخواست کرد، این تشکل مردم نهاد را در اجرای برنامه ها و اهدافش که ویژه جوانان موفق عشایر است و تاکید آن بر شناسایی، معرفی، الگوسازی و تجلیل از آنهاست،
تنها نگذارند و کمک کنند تا این برنامه که برای اولین بار صورت می گیرد با کیفیت و رضایتمندی مطلوب انجام شود.
نامداری، همچنین از رسانه های استان فارس خواست زمینه ای را فراهم آورند تا جوانان شایسته عشایر به ویژه قشقایی معرفی شوند تا همگان از فعالیت ها و تلاش های ارزشمند آنها مطلع شوند و این امر انگیزه و اشتیاق این جوانان را برای
فعالیت های بهتر و با کیفیت تر تقویت کند.
وی، از تمام علاقه مندان و جوانان عشایر نیز دعوت کرد به این تشکل مردمی بپیوندند و ضمن معرفی عشایر مستعد که در زمینه های گوناگون فعالیت دارند، خود نیز با این نهاد مردمی همکاری کنند.
جمعیت جوانان عشایر فارس که یکی از سازمان های مردم نهاد فعال زیر پوشش اداره کل ورزش و جوانان این استان است از سال ۸۶ با هدف حفظ و گسترش فرهنگ غنی و اصیل عشایر، ساماندهی فعالیت های مربوط به جوانان، ایجاد وحدت و همدلی و روحیه نشاط بین آنها، ایجاد رقابت سالم بین جوانان و تقدیر از افراد الگو، فعالیت خود را آغاز کرد.

فرید بهزادی کریمی،بازیکن قشقایی تبار به سپاهان پیوست
مشاهده خبر...
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید