کد خبر:4855
پ
df55ab38595784aac4ac807f0f075a6b

کم کم از مسئولان دولتی ناامید می شویم

علیرضا شهبازی خواننده و پیشکسوت موسیقی قشقایی با انتقاد از اینکه فقط در زمان جشنواره‌های یادی از فعالان موسیقی نواحی می‌شود به مهر گفت: پیشکسوت موسیقی قشقایی از کم توجهی هایی بخش دولتی نسبت به هنرمندان این عرصه در زمینه بیمه و مستمری و همچنین ضبط و ثبت موسیقی نواحی انتقاد کرد. علیرضا شهبازی خواننده […]

علیرضا شهبازی خواننده و پیشکسوت موسیقی قشقایی با انتقاد از اینکه فقط در زمان جشنواره‌های یادی از فعالان موسیقی نواحی می‌شود به مهر گفت:

پیشکسوت موسیقی قشقایی از کم توجهی هایی بخش دولتی نسبت به هنرمندان این عرصه در زمینه بیمه و مستمری و همچنین ضبط و ثبت موسیقی نواحی انتقاد کرد.
علیرضا شهبازی خواننده و پیشکسوت موسیقی قشقایی با انتقاد از اینکه فقط در زمان جشنواره‌های یادی از فعالان موسیقی نواحی می‌شود به مهر گفت: متاسفانه شرایط به گونه ای است که تا وقتی از ما در جشنواره یا رویدادی مرتبط با موسیقی نواحی دعوت نکنند و در همان فرصت کوتاه هم فقط می توانی برنامه یا قطعه ای را اجرا کنی، کسی نه احوالی از ما می گیرد و نه جویای این است که بخواهند از ما و هنری که داریم آلبومی تولید کنند. البته در این بین کسانی هستند که انصافا در طول سال با ما تماس می‌گیرند و هر از چندگاهی جویای احوال ما می شوند. وی ادامه داد: در این مدت غیر از حضور در سومین فستیوال موسیقی نواحی «آینه دار» فعالیت دیگری در موسیقی نداشتم ولی بسیار دوست دارم کارهایی را در زمینه موسیقی قشقایی به سرانجام برسانم، اما گویا کمبود منابع مالی اجازه چنین کاری را به ما نمی‌دهد. البته این بی انصافی محض است که بخواهم تقصیرها را گردن مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزآباد که من در آنجا سکونت دارم بیندازم زیرا این بزرگوار به قدری تمایل به انجام کارهای انجام نشده دارد که برای ما بسیار جالب توجه است اما حیف که کمبود منابع مالی اجازه چنین کاری را به او نمی دهد.
شهبازی در بخش پایانی صحبت های خود بیان کرد: به تازگی استاد محمدرضا درویشی تلاش هایی را برای کارهای بیمه ای و مستمری ما انجام داد که با وجود تمام تلاش های انجام گرفته راه به جایی نبرد و گویا همان مستمری که می توانیم به صورت ماهانه از وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی بگیریم برای ما ممکن نیست در حالیکه توجه به چنین موضوعی کار چند دقیقه مسئولان است که گویا آنهم میسر نیست.
به هر حال من هم مانند هم‌نسلانم تلاش می کنم در سکوت کامل به کارم مشغول باشم و در حفظ و نگهداری موسیقی اصیل مملکتم تلاش کنم هر چند می دانم این کم‌توجهی همواره وجود داشته و دارد.

اجرای کنسرت ۸۰ نفره قشقایی در شیراز
مشاهده خبر...
کلیدواژه : قشقایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید